Darmowe programy do księgowości

Prowadzenie firmy w Polsce nie należy do łatwych. Przede wszystkim ze względu na wiążące się z tym i ciążące na przedsiębiorcy opłaty. Poza tym warto pilnować wszelkich rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy fiskusem. Szczególnie Urząd Skarbowy liczy na pomyłki przedsiębiorców i często nakłada na nich wysokie i zupełnie niewspółmierne do winy kary. Dodajmy, że kary za błąd, który często został popełniony zupełnie nieświadomie. Dlatego warto mieć księgowego, który będzie wszystkiego pilnował. Są jednak tacy, którzy sami pilnują swojej księgowości, korzystając z darmowych programów do księgowania. Czym są takie aplikacje?

Faktury, rozliczenia i koszty

Weźmy tutaj pod uwagę, że takie programy są dość proste w swoim działaniu. Na pewno nie dają tak wielu możliwości, jak jest to w przypadku klasycznych księgowych, ale dla przedsiębiorcy najważniejsza jest tutaj związana z tym faktem oszczędność. Jako że są one dość proste w swojej obsłudze, z łatwością wystawi on tutaj fakturę, doda koszt czy rozliczy się z fiskusem lub Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Dla kogo?

Nie da się zatem ukryć, że takie programy mają mnóstwo zalet. Nie jest jednak powiedziane, że są one przeznaczone dla wszystkich. Jeżeli już to zalecamy ich stosowanie jednoosobowym działalnościom gospodarczym, które nie zatrudniają żadnych pracowników. W ich przypadku księgowość nie jest zbyt skomplikowana, a więc z pomocą takich aplikacji przedsiębiorcy ci powinni sobie poradzić. Tym bardziej że zawsze można liczyć na pomoc prawdziwych księgowych, którzy rozwieją wszelkie troski przedsiębiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here