Nowe przepisy dla młodych kierowców

Egzamin na prawo jazdy dla młodych kierowców jest sporym wyzwaniem. Niemniej jednak ich problemy nie kończą się zaraz po tym, jak odbiorą dokument, który uprawnia ich do prowadzenia pojazdów. Nie zapominajmy, że dziś przepisy dla świeżo upieczonych kierowców są dość rygorystyczne i wielu młodych osób na nie narzeka. Niestety lepiej nie będzie. W zasadzie będzie gorzej, a nowe przepisy w życie mają wejść już czwartego czerwca tego roku. Jakie będą one nieść w sobie zmiany?

Obowiązkowe szkolenie

Nie da się ukryć, że wielu młodych kierowców jeździ brawurowo, co niestety często kończy się tragicznie. Przede wszystkim dlatego, że szybka jazda w trudnych warunkach, kiedy nie ma się jeszcze doświadczenia i wystarczających umiejętności często prowadzi do wypadków. Być może zmienią coś nowe przepisy, które na młodych kierowcach wymuszają szkolenia. Ci będą musieli je przejść pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem po odebraniu prawa jazdy. Nauczą one między innymi młodych kierowców, jak wychodzić z poślizgu i nie tylko. Problemem może być natomiast to, że w Polsce brakuje szkół, które oferują takie kursy. Przynajmniej jeżeli mielibyśmy wziąć osoby, które będą musiały poddać się im poddać w każdym kolejnym miesiącu.

Ograniczenie prędkości

Zmiany dotyczą także wydłużenia okresu próbnego, który będzie trwał teraz dwa lata. W tym czasie kierowcy będą musieli jeździć z zielonym listkiem na szybkie, który będzie informował innych uczestników ruchu o tym, że jest to młody kierowca. Poza tym w okresie próbnym tacy adepci jazdy będą zmuszeni kontrolować też prędkość. W terenie zabudowanym ograniczono ją bowiem do 50 km/h, poza nim do 80 km/h, a na autostradach i drogach ekspresowych do 100 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here