Wybór miejsca pracy

Szukanie pracy to dla wielu wyzwanie. Ogólnie rzecz biorąc teraz jest znacznie łatwiej niż kiedyś, a to za sprawą różnego rodzaju portali z ogłoszeniami o pracę. Dzięki odpowiednim filtrom możemy szukać tylko spośród tych ofert, które pasują do naszego profilu zawodowego. Powstały nawet aplikacje umożliwiające wygodne przeglądanie ofert na telefonie oraz przesyłanie gotowego CV za pomocą jednego przycisku. To wszystko sprawia, że szukanie może być nawet przyjemne. Wystarczy mieć tylko jasno wyznaczony cel i charakter pracy. Oczywiście nie bez znaczenia jest samo CV. Warto wybrać ciekawy szablon, nowoczesny, który uatrakcyjni na pierwszy rzut oka nasze zgłoszenie. Jest to dość istotne, ponieważ napływających aplikacji na dobre stanowiska jet bardzo dużo. Warto więc wyróżnić się na dzień dobry w jakiś sposób wśród konkurencji. Później już oczywiście dużo będzie zależeć od nas samych.

Zanim jednak poślemy swoje zgłoszenie, warto przyjrzeć się firmie. Na co zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek.

1.Zwróć uwagę na lokalizację firmy. Oczywiście nie chodzi o to, aby firma była pod nosem, ale żeby sprawdzić, czy będzie w miarę dobry dojazd. Może to na początku nie wydaje się istotne, ale jeśli przyjdzie jechać dwie godziny do pracy, to może być już nie tak wesoło. Z czasem może spaść motywacja, może dopaść zmęczenie dojazdami. Dlatego warto mieć to na uwadze.

2.Sprawdź, czy w zakresie obowiązków znajdują się kwestie związane z delegacjami, wizytami w innych miastach. Jeśli nie masz auta, które do tych celów jest wymagane, ale ogólnie praca Cię interesuje – nie rezygnuj. Dostępny jest wynajem aut w wielu większych miastach. Samochody przeważnie wynajmuje się na doby, więc nie trzeba martwić się kilometrami.

3.Zobacz opinie na temat firmy. Dużo opinii mówi wiele o pracodawcy. Czasem zdarza się, że ktoś złośliwie napisze negatywny komentarz lub nawet kilka, jednak takimi nie można się od razu przejmować. Lepiej, o ile jest taka możliwość, sprawdzić staż pracy pracowników. Jeśli jest dłuższy, czyli rok i w górę, to znaczy, że jest dobrze. Jeśli zauważysz, że pracownicy ciągle się zmieniają, niech da Ci to do myślenia.

4.Jeżeli stanowisko na początek nie do końca odpowiada Twoim potrzebom, ambicjom, planom – nie martw się. Sprawdź ścieżkę rozwoju w wybranej firmie. Często zdarza się tak, że trzeba zrobić mały krok w tył, aby później zrobić duży krok do przodu. To na pewno lepsze niż zdecydowanie się na stanowisko, które jest mocno ograniczone, bez perspektywy rozwoju i awansu, a co za tym idzie, wyższych zarobków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here