Firmy stawiają na pracowników po pięćdziesiątce

Jakich pracowników najczęściej zatrudniają przedsiębiorcy? Wydaje się, że największe szanse na zatrudnienie mają ludzie młodzi, którzy są w kwiecie wieku. Nie jest to jednak takie oczywiste, ponieważ okazuje się, że na zatrudnienie liczyć mogą również pracownicy, którzy przekroczyli pięćdziesiąty rok życia. Co jest w nich takiego niezwykłego, że właściciele firm widzą w nich tak duży potencjał?

Doświadczenie

W pierwszej kolejności odnieść się rzecz jasna trzeba do doświadczenia takich osób, które jest ogromne. Zazwyczaj w branży mają one przepracowane po dwadzieścia czy trzydzieści lat, co jest naprawdę dużym plusem, bo doświadczenie w wielu branżach jest obecnie niezbędne. Jednak nie tylko o praktykę zawodową tutaj chodzi. Poza tym wskazać trzeba również na doświadczenie życiowe takich osób, co dla przedsiębiorców również jest ważne.

Dyspozycyjność

Osoby w średnim wieku mają jeszcze jedną zaletę. Są one bowiem dyspozycyjne. Zazwyczaj nie zmieniają zbyt często miejsca zamieszkania, a to dlatego, że są już ustatkowane i mają ułożone życie prywatne. Oznacza to, że taki pracownik nie chce zmieniać pracy, a jedynie na takim stanowisku doczekać emerytury.

Weźmy też pod uwagę, że na rynku pracy jest coraz więcej programów, które zachęcają przedsiębiorców do zatrudniania takich pracowników po pięćdziesiątym roku życia. Można tu liczyć na liczne dofinansowania, a także programy bonusowe, gdzie przynajmniej część wynagrodzenia takiego pracownika pokrywana jest z urzędu. Warto sprawdzić, czy w okolicy nie ma takich inicjatyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here