Jak urządzić gabinet?

Gabinet to miejsce pracy. Powinien więc pomagać w skupieniu. W takim miejscu powinny też znaleźć się na wyciągnięcie ręki wszystkie niezbędne w wykonywaniu zadań właściciela gabinetu, przedmioty. W zależności od upodobań gabinet można urządzić na wiele różnych sposobów, poniżej prezentujemy kilka z najczęściej wybieranych aranżacji gabinetów.

 

Gabinet w stylu klasycznym

W gabinecie w stylu klasycznym podłogi mają kolor ciemnego drewna, ściany w kolorze taupe. Mniej więcej metra nad ziemią poprowadzono drewnianą okładzinę ścian w kolorze białym. Biały jest też sufit. Wszystkie wnęki obramowano także białym drewnem. W oknie wiszą kremowe kotary. Półki wnękowe, na których ustawiono dyplomy, nagrody i inne bibeloty mają biały kolor. Pod ścianą znajduje się biała szafka na dokumenty. Centralnym punktem pomieszczenia jest masywne, ogromne biurko z ciemnego drewna za którym widnieje fotel z czarnej skóry. Na biurko stoi komputer, lampa biurowa oraz przybory pisarskie i inne przydatne w pracy przedmioty.

 

Gabinet nowoczesny

W ty nowoczesnym gabinecie podłogi mają kolor jasnego drewna, ściany i sufity są białe. W centralnym miejscu aranżacji znajduję się biurko Tyrus z jasnego drewna. Z jego obu stron ustawiono szare fotele o nowoczesnym designie. Dzięki temu osoby odwiedzające gabinet mogą usiąść. Pod ścianami biegną niewysokie, ale rozciągające się na całą długość pomieszczenia białe półki. Drobne elementy ozdobne mają czarny lub szary kolor oraz geometryczne kształty.

 

Gabinet w stylu skandynawskim

W gabinecie w stylu skandynawskim także zastosowano biurko Tyrus, które reprezentuje biurka dębowe. Tym razem stoi ono w rogu pomieszczenia, a przy nim także drewniane krzesło z poduszką w kolorze turkusowym. Podłogi w kolorze jasnego dębu, a ściany są białe. W oknach wiszą podłużne, materiałowe żaluzje. Centralnym punktem pomieszczenia jest długi drewniany stół, z krzesłami wokół, przy którym odbywają się firmowe narady.

 

Gabinet w stylu industrialnym

Ten niewielki gabinet został zaaranżowany w stylu industrialnym. Podłoga wykonana z paneli w kolorze jasnego drewna. Pomieszczenie ma duże okna, które przysłonięto czarnymi, nowoczesnymi żaluzjami, aby w letnie dni słońce nie przeszkadzało w pracy. Przeciwległa do okien ściana ma wyraźną fakturę cegłówek, ale jest pomalowana na biało. Pozostałe ściany mają szary kolor, a ich zadaniem jest imitowanie betonu. Sufit jest biały. W pomieszczeniu mamy długi drewniany blat przymocowany do ściany. Ustawiono na nim komputer oraz lampkę biurową. Czarny fotel na metalowym stelażu oraz niewysoką, ale długą drewnianą szafkę oraz metalowe, wiszące półki.

 

Jak widać gabinet można urządzić na wiele różnych sposobów. Niezależnie jednak od jego stylu w każdym takim miejscu znajdzie się biurko, fotel oraz komputer, czyli trzy absolutnie niezbędne elementy umożliwiające wykonywanie pracy we współczesnym skomputeryzowanym świecie. Naturalnie w zależności od wykonywanego zawodu i branży, w której działa firmy, gabinet będzie miał też inne właściwe im elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here