Korzyści dla Twojej firmy – wynajem długoterminowy

Chcąc uzupełnić flotę samochodową swojej firmy masz do wyboru nie tylko leasing czy zakup pojazdu w salonie – jednym z dostępnych na polskim rynku sposobów finansowania jest wynajem długoterminowy. Sprawdź szczególną ofertę firmy … i przekonaj się, że takie rozwiązanie będzie wyjątkowo korzystne dla Twojej firmy!

Flota samochodowa dla Twojej firmy

Przy właściwym i przyszłościowym rozwoju każdej firmy niezwykle istotne jest kontrolowanie jej kosztów – jest ono przejawem efektywnego zarządzania. Wbrew pozorom nie odnosi się to jedynie do kosztów wyposażenia i modernizacji biura czy fabryki, ale także inwestycji w służbowe pojazdy. Właściciele firm mogą się zdecydować na leasing, czy równie popularne kredyty lub finansowanie własne. Mało który przedsiębiorca zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie są to jedyne dostępne rozwiązania na polskim rynku.

Wynajem długoterminowy – nie takie nowe rozwiązanie

Dotychczas wynajem długoterminowy w Polsce był dostępny jedynie dla dużych przedsiębiorstw, które posiadały w swojej flocie samochodowej minimalnie dwadzieścia pojazdów. Z tego powodu małej i średniej wielkości firmy, nie mając wyjścia, decydowały się na inne sposoby finansowania swoich aut – leasing oraz kredyty. Natomiast sam wynajem długoterminowy był popularny jedynie wśród dużych przedsiębiorstw i nie było o nim głośno.

Jednak przepisy prawne się zmieniły i obecnie wystarczy, że firma korzysta już tylko przynajmniej z jednego samochodu. Wynajem długoterminowy stał się więc dostępny dla wszystkich firm. Ze względu na płynące z niego korzyści jest coraz bardziej popularny i stopniowo zaczyna wypierać leasing.

Zalety wynajmu długoterminowego z …

Ogromną korzyścią, która wiąże się z wynajem długoterminowym, jest fakt, że wszystkie jego koszty zalicza się do kosztów uzyskania przychodu dla firmy, obniżają one więc podstawę do opodatkowania. W porównaniu do kredytu, nie obciąża on również bilansu firmy. Gdyby przedsiębiorstwo chciało w przyszłości zadłużyć się na kupno działki, biura czy nowej linii produkcyjnej, jej bilans zaprezentuje się dużo korzystniej, w rezultacie czego zdolność kredytowa zostanie określona dużo bardziej korzystnie.

Kolejną korzyścią wynikającą z wynajmu długoterminowego są stałe i przewidywalne koszty. Miesięczna rata uwzględnia również koszty ubezpieczenia, Assistance oraz serwisu, dzięki czemu Twoja firma nie poniesie niespodziewanych wydatków, które utrudnią jej prawidłowe działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here