Programy lojalnościowe w firmie

Czego oczekuje pracownik od swoich pracowników? Nie ulega wątpliwości, że liczy on na to, że pracownicy będą lojalni i z powodzeniem wypełniali swoje obowiązki. Liczy się tutaj również to, aby byli zmotywowani. Jeżeli weźmiemy pod uwagę motywację, to ta największa jest zaraz po otrzymaniu stanowiska. Jest to logiczne, ponieważ pracownik chce przypodobać się przedsiębiorcy, jednocześnie utrzymując swoje stanowisko. Z biegiem czasu jest z tym jednak coraz gorzej. Oczywiście wówczas taki przedsiębiorca może niesolidnego pracownika zwolnić i postawić na kogoś innego. Za jakiś czas sytuacja ta może się jednak powtórzyć. Wydaje się jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie zmotywowanie pracownika do cięższej racy. Jak to zrobić?

Wyższa pensja

W pierwszej kolejności odnieść się rzecz jasna trzeba do wyższej pensji. To najbardziej motywuje każdego pracownika, bo każdy chce zarabiać jak najwięcej. Jeżeli z wyższym wynagrodzeniem w parze idzie również poważniejsze stanowisko, nie ma na co narzekać. Przez jakiś czas taki pracownik na pewno będzie zmotywowany. Co dalej?

Programy lojalnościowe

Z całą pewnością bardzo ciekawym rozwiązaniem są tutaj programy lojalnościowe. Te mogą mieć bardzo różne formy. Jedni przedsiębiorcy stawiają na darmowe wejścia do siłowni, pływalni, kręgielni i innych tym podobnych punktów. Inni natomiast serwują im darmowe obiady czy próbują przekonać w jakiś inny sposób. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw takich programów lojalnościowych i wybrać najlepszą możliwą opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here