Szybki sposób na sprzedaż samochodu firmowego

Niekiedy zdarza się, że decyzja o sprzedaży swojego dotychczasowego auta podyktowana jest kwestią szybkiego zdobycia środków finansowych na zakup kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza jeśli nowy samochód to auto używane, które obecny właściciel może w każdej chwili sprzedać. W takiej sytuacji nie ma czasu na długie zastanawianie się, dlatego też część osób decyduje się szybko sprzedać swój dotychczasowy samochód, aby pozyskać część pieniędzy potrzebną na  zakup upatrzonego pojazdu. Jest kilka skutecznych sposobów sprzedaży swojego dotychczasowego auta.

Chyba jednym z najszybszych jest kwestia sprzedaży pojazdu do skupu aut. W takiej sytuacji wystarczy zgłosić chęć sprzedaży i pojechać na miejsce, by eksperci ze skupu ocenili stan techniczny i wycenili samochód. Zdarzają się też skupy takie jak ten – skup aut za gotówkę kraków, które oferują możliwość przesłania zgłoszenia o chęci sprzedaży za pomocą strony internetowej. Po dokonaniu takiego zgłoszenia, w którym należy podać markę i model samochodu, rodzaj paliwa, którym jest ona napędzany, rok produkcji, opis, zdjęcie i cenę, która chcielibyśmy za niego uzyskać. W odpowiedzi na takie internetowe zgłoszenie skup sam się z nami skontaktuje. Zaletą sprzedaży samochodów do skupu jest niewątpliwe to, że odbywa się do w niezwykle krótkim czasie i możemy od razu zainkasować gotówkę, która posłuży do kupienia nowego pojazdu.

Innym sposobem na szybką sprzedaż auta jest poszukanie nabywcy wśród znajomych i ich znajomych. Wystarczy popytać, czy wrzucić ogłoszenia na Facebooka. Jeśli ktoś ze znajomych sprzedającego jest aktualnie zainteresowany jego kupnem lub ma znajomego, który poszukuje auta dla siebie, to szanse szybkiego spieniężenia dotychczasowy samochód znacznie wzrastają. Oferowanie auta znajomym ma tą zaletę, że są to osoby, które mają zaufanie do sprzedającego, wiedzą jak długo jeździł on samochodem, czy jak o niego dba, dlatego też taki sposób na sprzedaż jest najszybszy.

Sytuacja będzie wyglądała inaczej jeśli sprzedawany samochód jest już mocno wyeksploatowany i nie nadaje się do dalszego użytku. Wówczas jest tylko jeden sposób na szybką sprzedaż takiego  samochodu – szrot. Oddanie pojazdu na złom wiąże się najczęściej z uzyskaniem za niego niskiej ceny, bo nie jest to auto, które jeździ, a najprawdopodobniej zostanie sprzedane na części lub zezłomowane dlatego trudno oczekiwać tutaj wygórowanych cen. Jednako może się okazać, że jest to jedyna możliwość na szybką sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here